10 May 2016

Üsküdar’da Paintball Sevenler

0 Yorum

Üsküdar’da Paintball Sevenler

Üsküdar’daki sahamız kapalıdır. Yeni yerimiz Avrupa yakasında Büyükçekmece sahasıdır.

Üsküdar'da paintball

Üsküdar’da paintball

Bir tür savaş simülasyonu olan paintball, doğal bir ortamda, silahlarda boya dolu kapsülleri kullanarak rakip oyuncuların vurulmaya çalışıldığı bir oyundur. Üsküdar’da paintball sporuna ilgi duyanların rahat bir şekilde ulaşım sağlayacakları sahamızda, haftanın her günü paintball oynanabilmektedir. Oynarken özel kamuflaj giysiler giyilmekte ve koruyucu maskeler kullanılmaktadır. Oyun esnasında tehlike arz eden bir durum söz konusu olmaz.

Savaş stratejilerini deneyim olarak yaşamak ve savaş psikolojisini hissetmek için oynanabilen bu oyun aynı zamanda fiziksel, ruhsal ve zihinsel olarak kişinin gelişmesini sağlayan bir spordur. Adrenalinin hat safhada olduğu bu oyun kesinlikle tehlikeli değildir. Oldukça eğlenceli olan bu oyunu Üsküdar’da paintball severler, 4.000 metrekare büyüklüğündeki doğal sahamızda oynayabilir. Sahamızda paintballun gece ve gündüz saatlerinde rahatlıkla oynanabilmesi için gece ışıklandırmaları mevcuttur. Muhteşem bir dekoru olan bu doğal ortamda paintball oynamak oldukça keyiflidir. Gerçek ortamda oynanan bu savaş oyununda takımların bir görevi vardır ve oyun kurallar dâhilinde oynanır. Ayrıca oyunlar hakemler eşliğinde oynandığı için haksızlık olması söz konusu değildir. Cesaret gerektiren bu oyun, özellikle şirket çalışanlarının gruplar halinde oynayarak, strateji belirlemesini sağlamak açısından da oldukça önemlidir. Kimi zaman girişimcilik göstererek, kimi zaman tedbirli hareket ederek, başarıya ulaşılmaktadır. İş alanında karşılaşılan durumlara birebir uygunluk gösterdiği için paintball aynı zaman da grup içi stratejiyi sağlamak ve geliştirmek için de oynanır. Eğlenmek ve eğlenirken aynı zamanda öğrenmek ve tecrübe kazanmak da söz konusudur.

Natura Paintball sahası orman içerisindedir. Paintball oynarken, kişinin doğayla iç içe olması sağlanır. Üsküdar’da paintball severlerin rahatlıkla ulaşım sağlayıp, keyifle oynayabilecekleri bu oyun, herkes tarafından oynanabilir. Yurtdışında 8-9 yaşında oynanabilen bu oyun, Türkiye’de federasyon kurallarına göre alt yaş sınırı 14’tür. Paintball oynamak için 14 yaşını doldurmuş olmak gerekir. Ancak üst sınır yoktur. Sahamızın bulunduğu alan aynı zamanda piknik yapmak için uygundur. Özel mangal yapabileceğiniz alanlarda bulunmaktadır.  Paintball oyununda giyilen kıyafetler bayanlar ve erkekler içinde oldukça rahat ve kullanışlıdır. Gözlük kullananlar maske kullanıldığı için oyunu rahatlıkla oynayabilir. Aynı şekilde tesettürlü bayanlarda oyunu oynarken rahatsızlık hissetmezler.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Büyükçekmece Paintball sahamıza bekleriz.

Hemen Paintball Fiyat Tarifelerimize Göz Atın!

Paintball Saha Fotoğraflarımız

Bir Sorunuz mu Var? Hemen Cevaplayalım

Neredeyiz?

[yukarı]
Yazar Hakkında


Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>