11 Eyl 2013

Temel Paintball Taktikleri

4 Yorumlar

Temel Paintball Taktikleri

İyi bir paintball oyuncusu olmak için birçok taktik vardır ama en temel paintball taktikleri şunlardır:

1-Hareket Edinpaintball taktikleri

Paintball taktikleri arasında en iyi öğrenilmesi gereken şey nasıl hareket edileceğidir. Sahaya ve rakip oyuncuların pozisyonlarına göre yer değiştirmeyi bilmeli ve mevziler arası geçiş yaparken oldukça hızlı hareket edilmelidir.

2- Sahayı Tanıyın

Oynanacak paintball sahası iyi analiz edilmeli. En iyi korunma ve saldırı noktalarının oyun öncesinde tespit edilip oyun sırasında taktik geliştirerek kullanılmalı.

3- Sahaya Göre Şekil Alın

Her zaman rakibi ayakta karşılamak işe yaramayabilir. Yerde sürünerek kendinizi kamufle etmeyi de bilin, eğilerek mevzi değiştirin, gerekirse bir köşeden bir köşeye atlayın, rakiplerinizi gafil avlayın.

4- Silahı Tanıyın

Her paintball silah menzili aynı değildir. Oyun öncesinde birkaç atış yaparak silahın en iyi paintball atış mesafesi için bir atış yapın ve bunu tespit ediniz. Silahınızın neler yapabileceğini sınırlarını belirleyin. Bunu oyunun başlarında yapın ki oyun sırasında tecrübe edinmek zorunda kalmayın. Koşarak ateş etmeyi denemeyin, mevzi değiştirirken çok kullanılır. Koşarak ateş etmek yerine takım arkadaşınızdan sizi korumasını isteyin.

5- Kahraman Olmaya Çalışmayın

paintball taktikleri

Paintball bir mücadeledir. Bu mücadeleyi kazanmak için oyuncular bazen takımın kahramanı olmak isterler. Hızlıca koşup vurulmadan bayrağı kapmaya çalışmak ya da hedefe ulaşmak gibi. Paintball kazanmak ya da kaybetmek için oynanmaz, eğlenmek için oynanır. Kahraman olmak istiyorsanız, stratejinizle kahraman olun, iyi bir takım çalışması ile bunu kanıtlayın.

6- Plan Yapın

Çok iyi paintball oyuncularına sahip olmak gerekmez her zaman. İyi bir lider, iyi bir takım oyunu çoğu zaman size oyunu kazandırır. Takımınızda bir lider belirleyin ve birlikte plan yapın. Birlikte hareket edin.

7- İletişim Kurun

Takım oyununa bağlı kalarak bir plan yaptınız ve planın doğru uygulanması gerekiyor. Bunun için takım arkadaşlarınızla konuşarak ya da işaretleşerek sürekli iletişimde kalın. İletişim kurulmazsa plandan sapmalar olacaktır ve takım oyunu bozulacaktır.

8- Ateş Etmeden Önce Hedef Alın

paintball teknikleriBirçok paintball oyuncusunun en çok yaptığı yanlış önce ateş edip sonra hedef almaktır. Çok fazla ateş ederken hedef almak kolaydır ama hedef bunun farkında olacaktır, kendini koruyacaktır. Bu yüzden silahınızın atış menzilini iyi bilin ve hedef almadan ateş etmeyin.

Paintball Taktileri yazımı ziyaret etmek için tıklayınız.

Not:

Bu paintball taktikleri size fikir vermesi amacıyla listelenmiştir. Daha çok paintball oynayarak daha iyi paintball taktikleri bulun ve sürekli geliştirin.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Büyükçekmece Paintball sahamıza bekleriz.

En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! Paintball Saha Fotoğraflarımız Paintball Saha Fotoğraflarımız!

En Çok Arananlar:

  • paintball taktikleri
  • https://www naturapaintball com/temel-paintball-taktikleri html
  • paintball oynama taktikleri
  • paintball silahlar
  • paintball teknikleri
  • paintball da taktikler
  • paint ball oyun taktikleri
[yukarı]
Yazar Hakkında


Temel Paintball Taktikleri için 4 yorum
  1. […] sizi zafere götürücek taktikler için ileri düzey paintball saldırı taktiği. ve temel paintball taktiklerini inceleyebilirsiniz. […]

  2. Vaw gerçekten çok güzel anlatılmış. Güzel bir paylaşım olmuş, elinize sağlık.

  3. Özellikle açık ve ormanlık alanda gerçekten güzel stratejiler geliştirilebiliyor, sizin paintball sahası benim fikirlerimle tam anlamıyla uyuyor :)


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>