28 Haz 2013

Paintball Nasıl Ortaya Çıktı?

3 Yorumlar

Paintball Nasıl Ortaya Çıktı?

Paintball silahları 1970’lerin başlarında Nelson Boya Şirketi tarafından icat edildi. Mucidi James C.Hale olarak belirtilen bu silahın patenti 1974’te alındı. O zamanlar paintball silahları kesilmesi gereken ağaçları uzaktan işaretlemek için kullanılıyordu.

Paintball Nasıl Ortaya Çıktı?

İlk paintball oyunu 27 Haziran 1981’de oynandı. 12 kişi tarafından oynanan bu oyun ile şu isimler paintball tarihine adlarını yazdırdı: Lionel Atwill, Ken Barrett, Bob Carlson, Joe Drindon, Charles Gaines, Jerome Gary, Bob Gurnsey, Bob Jones, Hayes Noel, Carl Sandquist, Ronnie Simkins ve Richie White.

O günlerde oynanmaya başlanan paintball bugün dünya çapında bir spor. Birçok ülkede paintball ligleri bulunmakta ve uluslararası çapta turnuvalar düzenlenmekte. Dünya üzerinde 12 milyondan fazla insanın paintball oynadığı belirtiliyor ve her geçen gün bu sayı artıyor.

Bu sıradışı sporun ülkemizde de ligleri bulunmakta. Son yıllarda oldukça popülerliği artan paintball farklı bir heyecan arayanların gözdesi. Dizilerde de paintball sahneleri boy gösterince bu aksiyon dolu eğlenceyi merak eden kitle sayısı her geçen gün artıyor.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Paintball sahamıza bekleriz.

Hemen Paintball Fiyat Tarifelerimize Göz Atın!

Paintball Saha Fotoğraflarımız

Bir Sorunuz mu Var? Hemen Cevaplayalım

Neredeyiz?

[yukarı]
Yazar Hakkında


Paintball Nasıl Ortaya Çıktı? için 3 yorum
  1. paylaşım için teşekkürler. iyi bi genel kültür 😀

  2. Haha, bir boya şirketinden çıkmış olabileceği hiç aklıma gelmezdi. Nereden nereye :)

  3. 70’lerden bu yana Türkiye’de biraz geç yerleşti, yanı paintball zevkini biraz geç tatmış olduk ama olsun :)


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>