23 Ara 2012

Paintball nedir?

Paintball-dışı jelatin kaplı, suda çözünebilen gıda boyası içeren kapsülleri(paintball mermisi ya da boya topu) atan işaretleyici (paintball silahı) denilen bir alet ile işaretleyerek oyuncuların bireysel ya da takımlar halinde rakipleri saf dışı bırakmak amacıyla mücadele ettiği bir spordur. Bu boya topları tamamen zararsız, doğaya zarar vermeyen ve suda kolayca çözünebilen bileşenlerden oluşur. Paintball Nedir sorusuyla daha detaylı bir bilgi için kaynağı takip edebilirsiniz.

Paintball Yaygın bir Spor mudur?

maltepe paintballPaintball – dünya çapında ligleri bulunan, profesyonel takımlar ve oyuncuların katıldığı müsabakaların organize edildiği, turnuvaların yapıldığı düzenli olarak oynanan bir sportif faaliyettir.

Paintball teknolojisi güvenlik şirketleri ve ordular tarafından eğitimi desteklemek amacıyla da kullanılır. Ayrıca kimi ülkeler çıkan isyanları ve eylemleri can güvenliğini tehlikeye atmadan bastırmak amacıyla paintball teknolojisini kullanır.

Paintball Nerelerde Oynanabilir?

Bu oyun çeşitli büyüklüklerdeki açık alan sahalarında ya da kapalı mekanlarda oynanabilir. Bir oyun sahasında oyuncuların taktik yapmak ve korunmak için kullanabileceği yapay ya da doğal mevziler bulunur.

Paintball Senaryoları Nelerdir?

Bayrak kapma, saf dışı bırakma, mermi limiti, belirli bir bölgenin ele geçirilmesi ya da savunulması, oyun alanındaki gizli bir objenin ele geçirilmesi gibi konuları içeren çeşitli oyun türleri vardır. Oynanılan oyun türüne göre oyunlar saatler de sürebilir dakikalar da. Bazı senaryo oyunlarıda bir oyun günler bile sürebilir. Bunların dışında paintball senaryoları nelerdir diye soracak olursanız ilgili yazıya tıklayıp öğrenmeniz mümkündür.

Paintball Güvenlik Gerektirir mi?

Düzenli olarak paintball oynanan çoğu bölgede oyuncuların koruyucu maskeler takması gerekir ve oyun kurallarına kesinlikle uyması yasal bir zorunluluktur. Bu oyunun yasallık durumu ise ülkelere ve bölgelere göre değişmektedir.

İleri düzey Paintball taktiği yazımı ziyaret etmek için tıklayınız.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Beylikdüzü Paintball İstanbul sahamıza bekleriz.

Hemen Paintball Fiyat Tarifelerimize Göz Atın!

Paintball Saha Fotoğraflarımız

Bir Sorunuz mu Var? Hemen Cevaplayalım

Neredeyiz?

En Çok Arananlar:

  • paintball nedir
[yukarı]
Yazar Hakkında


Paintball Nedir? için 4 yorum
  1. […] sporun tutkunları çok çılgınca şeyler yapıyor. ATV, 4×4 gibi arazi araçları ile paintball senaryolarına ayrı bir zevk katıyorlar. Büyük bir ormanda filmlerde savaş sahnelerinde gördüğünüz […]

  2. bir türlü paintball oynayamadım. kızları ayarlayıp gitmek lazım :)

  3. Güzel bir paylaşım olmuş, elinize sağlık.

  4. Bu zamana kadar paintball boyalarının doğaya zarar vermediğini bilmiyordum, öğrendiyim iyi oldu artık bir ara Paintball oynamaya gelebilirim :)


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>