01 Eyl 2013

Paintballun Faydaları

2 Yorumlar

Paintballun Faydaları Nelerdir?

Paintballun faydaları nelerdir? – Paintball bir spordur. Spor yapmak vücut için gerçekten faydalıdır. Spor salonlarına gidip spor yapmaya vakit ayıramayanlara futbol gibi diğer bir alternatif de paintball oyunudur. Bu sıradışı spor artık hemen hemen her yerde bulunmakta ve herkes oynayabilir, özel bir şey gerektirmiyor. Tek meşakkatli yönü paintball sahasına çıkmadan önce koruyucu giysiler giymek, maske takmak.

Takım Çalışması ve Problem Çözme Yeteneği

paintballun faydaları

Paintball spor olarak bir çok açıdan faydalı olabilir. Paintballun faydaları düşünüldüğünde şirketler tarafından en çok kullanılan yönü de takım çalışmasını öğretirken diğer yandan da problem çözme yeteneğini geliştirmesidir. Şirketler çalışanlarını takım çalışmasını daha iyi öğrenmek ve problem çözme yeteneklerini geliştirmek adına paintball oynamaya gönderirler. Bu sporu yaparken takımlar birlikte çalışmayı öğrenirler , hatalarından ders alırlar, sürekli taktik ve strateji kurmaları gerekir, başarılı sonuç almak için birlikte neler yapabileceklerini görürler.

Liderlik Gelişimi

Bir takımın kararların sorumluluklarını üstlenebilecek, kararları nihayi sonuca bağlayabilecek bir lidere ihtiyacı vardır. Bu spor bu yüzden liderlik yeteneklerini de geliştirmeye yardımcı olur.

Kilo Vermeye Yardımcı Olur mu?

Paintball her yerde oynanabilir. Bu fiziksel aktivite diğerlerine göre daha eğlencelidir ve kalori harcamanızı sağlar. Paintball sahasındaki tatlı mücadele esnasında koşacaksınız, terleyeceksiniz.  Bu da kilo vermenize yardımcı olacaktır. Çalışmalar bazı egzersiz programlarının belirli bir periyoddan sonra etkili olmadığını göstermektedir. Aynı zamanda diyet de yapılması gerekmektedir. Bu sıra dışı sporu yaparken bir diyet programı da uygularsanız kilo vermek sizin için daha kolay olacaktır.

Zihinsel Açıdan Faydalı mıdır?

Paintball bir takım sporudur. Hiçbir şey bir rakibe karşı galibiyet kazanmaktan daha güzel olamaz. Egzersiz yapmak çikolata yerken olduğu gibi beyinde endorfin salgılamaya yardımcı olur. Bu oyun da aynı etkiyi yaptıracağından daha iyi uyumanıza da yardımcı olacaktır.

Hastalıklara İyi Gelir mi?

Herhangi bir fiziksel aktivite ile meşgul olmak sağlık açısından önemlidir. Sporun tansiyona, strese, kalp hastalıklarına ve çeşitli kanser türlerine iyi geldiği bilinmektedir. Paintball eğlenceli olduğu kadar hastalıkların bazılarını önlemeye yardımcı olabilecek egzersizlerden bir tanesidir.

Paintball Tehlikeli bir Spor mu?

Paintballun faydaları saymakla bitmez ama bazıları paintball mermilerinin can yaktığından dolayı bu sporun tehlikeli olduğuna ve yaralanmalara sebep olacağına inanmaktadır. Sanılanın aksine istatistiklere göre basketbol ve futbol gibi diğer saha sporlarından daha güvenlidir.

*Paintball Temel Güvenlik Kuralları konumuzu okuyarak paintball oyununda nasıl maksimum güvenlik sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Beylikdüzü Paintball sahamıza bekleriz.

Hemen Paintball Fiyat Tarifelerimize Göz Atın!

Paintball Saha Fotoğraflarımız

Bir Sorunuz mu Var? Hemen Cevaplayalım

Neredeyiz?

[yukarı]
Yazar Hakkında


Paintballun Faydaları için 2 yorum
  1. Patrona söylesem iyi geliyormuş paintballa gidelim diye, bana bi küfür etmediği kalır, öne bu at gözlüğü takmış beyinleri değiştirmek lazm.

  2. Askerlikten önce bir kaç kere paintball aktivitesine katılmak daha iyi oluyor :)


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>