30 Tem 2016

Paintball Oyununda Duruş Taktikleri

1 Yorum

Paintball Oyununda Duruş Taktikleri

Paintball Oyunda Duruş Şekilleri

Paintball oyunu oynarken duruş şeklimiz bireysel savunma için en önemli etkendir. Mevzilerin olması demek bizi her yönden koruyacakları anlamına gelmez. Mevzileri, vücudumuzu ve rakibin konumunu hesaba katarak pozisyonumuzu yani duruş şeklimizi ayarlamalıyız. Aksi taktirde rakip tarafından paintball boya topu ile işaretleniriz (vuruluruz).

Simdi paintball oyununda duruş taktiklerini maddeler halinde inceleyelim;

1. Hareketli olmalıyız.

Paintball oyunu oynarken sabit kalırsak rakibe zaman kazandırmış oluruz. Oysaki hareketli olursak yani hem bulunduğumuz mevzide atış yerlerimizi değiştirirsek hemde mevzimizi arada bir değiştirirsek rakibimizin kafasını karıştırmış oluruz.

 

2.Çok fazla mevzi değiştirmemeliyiz.

Paintball oyununda oyuncular hareketli olmak maddesini yanlış anlayabilirler. Hareketli olmak mevzi içinde hareketli olmak demektir. Çok fazla mevzi değiştirmek çok fazla açığa çıkmak demektir. Bu da paintball oyunu için kolay hedef olmamız demektir. Yeterince hızlı değilseniz hareketlerinizi mevzi sınırları içerisinde yapmanızı tavsiye ediyorum.

3.Rakibi kollayın ve atışlarınızı ona göre yapın.

Paintball oyununda kullanılan işaretleyiciler normal silahlar gibi değildir. Painball boya topunun paintball işaretleyicisinden çıktıktan sonraki gidişini görebilirsiniz. Rakibinizin mevzinin hangi yönünden atış yaptığını çözebilirseniz. Böylelikle hedef aralığınız daralmış olur. Bu şekilde de rakibinizi işaretlemeniz çok daha kolay olacaktır.

 

4.Atış yaparken minimum görüntü verin.paintball duruş şekilleri

Mevzide saklanırken rakibinizin hangi yönden atış yaptığını anlayarak rakibinizin bulunduğu yöne göre en az görüntü yani hedef verecek yerden atış yapın. Atış yaparken de sadece işaretleyiciniz ve gözünüz görünsün, tüm vücudunuz ile dışarı çıkıp atış yapmayın.

5.Hafif çömelerek atış yapın.

Bu şekilde atış yaparak mevzinin içinde saklanmanız daha kolay olacaktır. Özellikle uzun boylu arkadaşlar bu duruş şeklini kesinlikle uygulamalıdır. Aksi taktirde açık hedef olursunuz.

Şimdi işi dahada derinlere götürmek için paintball nişan alma konumuzdan da yararlanabilirsiniz.

 

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Maltepe Paintball sahamıza bekleriz.

En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! Paintball Saha Fotoğraflarımız Paintball Saha Fotoğraflarımız!
[yukarı]
Yazar Hakkında


Paintball Oyununda Duruş Taktikleri için bir yorum
  1. […] nişan alırken nasıl durulması gerektiğini öğrenmek için paintball  oyununda duruş taktiklerini okuyabilirsiniz. Ava giderken avlanmak istemiyorsak, teknikleri doğru […]


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>