23 Ara 2012

Paintball Araç Gereçleri

6 Yorumlar

Paintball Araç Gereçleri

Paintball araç gereçleri oynanılan oyun türüne göre değişebilir. Fakat neredeyse her oyuncunun kullandığı paintball ekipmanları içinde üç temel ekipman vardır.

paintball işaretleyicisi

paintball işaretleyicisi

Paintball İşaretleyicisi: Paintball silahı ya da işaretleyicisi olarak bilinir. Bu, paintball mermileriyle rakip oyuncuyu işaretlemek için kullanılan en temel ekipmandır. Paintballişaretleyicisinin paintball mermilerinin koyulduğu bir haznesi bulunur. Ayrıca bu aletin paintball mermisini hızlı bir şekilde atmayı sağlayan Co2 tankı ya da hava tankı denilen tüpü vardır.

paintball mermisi

paintball mermisi

Paintball Mermisi: Boya topu olarak da bilinir. İşaretleyicide kullanılan mühimmatdır. Paintball mermisi zehirsiz, suda kolayca çözünebilen bileşenler ve gıda boyası içeren yuvarlak jelatin kapsülleridir. Merminin kalitesi merminin ovalliğine ve kabuğunun kırılganlığına bağlıdır. Yüksek kalite mermiler neredeyse mükkemmel derecede ovaldir, ince kabuğu sayesinde çarma anında hemen kırılır ve kullanılan boya yoğundur. Hemen hemen bütün paintball mermileri doğada kolaylıkla çözünürler. Paintball mermisi yapımında kullanılan bütün bileşenler gıda saflığı kalitesindedir ve çevreye zararı yoktur.

paintball maskesi

paintball maskesi

Maske ya da Kask: Maskeleri oyuncular suratlarını paintball mermilerinden korumak amacıyla giyerler. Kimi maskelerin boğaz koruması da vardır. Bazıoyuncular maskeleri estetik amacıyla ya da daha rahat oyun oynamak için takmazlar ya da kafalarına tam olarak takmamayı tercih ederler. Fakat bu oyun kurallarına aykırıdır, buna izin verilmez.

Bu temel paintball ekipmanları yanı sıra kullanılan yardımcı ekipmanlar da vardır:

paintball kamuflajı

paintball kamuflajı

Kamuflaj(Paintball Giysisi): Genellikle askeri kamuflajlar gibi dizayn edilir ve oyuna estetik kazandırır. Oyuncular paintball sahasında daha rahat hareket etmek ve gelen paintball mermilerinden ve sahada yerlerde bulunan taşlardan, zorlu arazi koşullarından korumaya yardımcı olur.

paintball eldiveni

paintball eldiveni

Eldiven: Ellere ya da parmaklara gelen paintball mermileri can yakıcı olabilir. Elleri ve parmakları gelen paintball mermilerinden, zorlu saha koşullarından korumaya yardımcı olur.

paintball mermi paketi

paintball mermi paketi

Mermi Paketleri: Temel ekipmanların yanı sıra büyük sahalarda uzun senaryo oyunlarında ya da turnuvarlarda oyuncuların mermi ihtiyaçlarını yanında bulundurduğu bu mermi paketlerinden karşılarlar, saha dışına çıkıp mermi doldurmak zorunda kalmazlar. Bu paketler plastik kaplardır. Kabın büyüklüğüne göre 100-150 arasında mermi kapasiteleri vardır.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Paintball İstanbul sahamıza bekleriz.

Hemen Paintball Fiyat Tarifelerimize Göz Atın!

Paintball Saha Fotoğraflarımız

Bir Sorunuz mu Var? Hemen Cevaplayalım

Neredeyiz?

En Çok Arananlar:

  • paintball mermisi
  • satlk paintball ekipmanlar
[yukarı]
Yazar Hakkında


Paintball Araç Gereçleri için 6 yorum
  1. […] mı? Paintballda herkesin ilk merak ettiği şey can yakıp yakmayacağıdır. Normal şartlarda paintball mermisi vücuda isabet ettiğinde hafif derecede can yakar, çoğu zaman hissedilmez […]

  2. […] faydaları saymakla bitmez ama bazıları paintball mermilerinin can yaktığından dolayı bu sporun tehlikeli olduğuna ve yaralanmalara sebep olacağına […]

  3. […] oyunda oyuncular üzerilerine gelen paintball boyatopu mermileri ile vurulmuş, elenmiş sayılırlar. Bizim gözlemlediğimiz kadarıyla en çok bu konuda […]

  4. istanbul paintball 20 Ekim 2013 saat 12:40 Cevapla

    Güzel bir paylaşım olmuş, elinize sağlık.

  5. Hoş gerçekten, paintball ile ilgili böyle açıklamalar yapan bir sitenin olması güzel.

  6. Şu paintball eldivenleri çok hoş alıp bitane eve götürcem :))


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>