09 Eyl 2013

Paintball Can Yakar mı?

Paintball can acıtır mı? Paintballda herkesin ilk merak ettiği şey can yakıp yakmayacağıdır. Normal şartlarda paintball mermisi vücuda isabet ettiğinde hafif derecede can acıtır, çoğu zaman hissedilmez bile.

paintball can yakar mı

Sanılanın aksine futbol, basketbol gibi diğer saha sporlarına göre paintball daha güvenli bir spordur. İstatistikler de bunu göstermektedir. Bazı haberlerde tehlikeli durumlardan da bahsedildiğine rastlayabilirsiniz. Bu tür haberleri incelediğinizde temelde kurallardan birinin ihlal edildiğini göreceksiniz.

Kurallara uyulduğunda paintballda tehlikeli olan bir durum yoktur. Kask kesinlikle oyun sırasında çıkarılmamalı. 5 metreden daha yakın mesafeden atış yapmak yasaktır. Paintball mermileri can yakıyor diye belirtilen durumlar bu tür yakın mesafeden yapılan atışlardan kaynaklanmaktadır.

Paintball mermisinin ne kadar can yakacağı giydiğiniz kamuflajın kalitesine de bağlıdır. Bazı paintball sahaları maaliyetten kaçınarak ince kamuflajlar ya da tulumlar kullanılır. Normal kalitede kamuflaj kullanan paintball sahalarını tercih etmek daha akıllıcadır. Kamuflajlar kaliteli olsa bile siz yine de önlem almak isterseniz verilen giysinin altına eşofman takımı gibi giysiler giyebilirsiniz.

*Paintball Temel Güvenlik Kuralları konumuzu okuyarak paintball oyununda nasıl maksimum güvenlik sağlayabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Maltepe Paintball sahamıza bekleriz.

En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! Paintball Saha Fotoğraflarımız Paintball Saha Fotoğraflarımız!

En Çok Arananlar:

  • paintball acıtırmı
  • paintball can acıtır mı
[yukarı]
Yazar Hakkında


Paintball Can Yakar mı? için 4 yorum
  1. 13 yaşını tamamladım ailemin iznide var oynayabilirmiyim

  2. 2 metreden sıkarsan tabi can yakar :) onun dışında iğne dokunuşları gibi korkacak bir şey yok :)

  3. 5 Metre kuralı yeterli oluyor, paintball diğer sporların yanında can yakma konusunda gerçekten hiç kalıyor

  4. Çok yakından vurulunca hafif hissettiriyor yakından vurulmamaya dikkat edin :)


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>