22 May 2016

En İyi Paintball Saldırı Taktiği

6 Yorumlar

En İyi Paintball Saldırı Taktiği

Merhaba Arkadaşlar bu yazımda sizlere; bir paintball oyununda  En iyi Paintball Saldırı Taktiği nasıl yapılır aktaracağım.

Öncelikle bir paintball oyunu esnasında  yapmanız gerekenleri sıralayalım.

1-Aranızdan bir takım lideri seçin;En iyi Paintball Saldırı Taktiği lider

Her lider 300 spartalı’daki Leonidas olmak zorunda değil arkadaşlar. Ama En iyi Paintball Saldırı Taktiği uygulanacaksa  aranızdan bir lider seçmeniz sizi zafere taşıyabilir.

2-Her periyot öncesi liderin etrafında toplanıp bir strateji belirleyin;

Paintball oyunu genellikle periyotlar halinde oynananır. Periyotlarda siren ile başlar. Paintball oyunu başlamadan evvel bir araya gelerek nasıl paintball stratejileri izleyeceğinizi kararlaştırın.

3-Görev paylaşımı yapın;

Maç esnasında En iyi Paintball Saldırı Taktiği başarısı için her oyuncunun belirli bir görevi olması gerekir. Tıpkı bir futbol takımında forvet kaleci defansın olduğu gibi. Her oyuncu hangi pozisyonda oynadığını bilmeli böylece karman çorman bir savaş yerine sağlam bir Paintball Saldırı Taktiği  izlemiş olursunuz.

  • Görev Paylaşımı yapalım peki nasıl?  Maça başlamadan önce parkur içindeki stratejik noktaları belirlemelisiniz. Örneğin; flamaya yakın siperler, görüş açısı geniş siperler. Bunları belirledikten sonra bu noktaları aranızda paylaşın.
  • Aranızdan bir koşucu seçin.  Ne işe yarayacağını birazdan açıklayacağım.

4-Maç esnasında sürekli koordine halde olun;En iyi Paintball Saldırı Taktiği- görev paylaşımı

İletişim çok önemli arkadaşlar. Takım arkadaşlarınız arasında sürekli göz göze gelin onların göremediği açıları görüyorsanız onları rakiplere karşı uyarın. Ve klişe haline gelmiş şu repliği kesin söyleyin ”Koru beni” :)

Bu arada iletişimi nasıl yaparız derseniz. Avazınız çıktığı kadar bağarın. Ne de olsa Paintball sahası başlı başına stres atma yeridir.

5-Yakın Markaj;

Bu terimi futboldan hepimiz biliriz. Rakip takımdan eğer çok iyi oynayan biri varsa kendi takımınızdan biri onu hep markaj yapsın böylece Paintball Saldırı Taktiği nizi Yaparken size mani olmasın. artık

En iyi Paintball Saldırı Taktiği ‘ni yavaş yavaş kavradık. Şimdi de işin püh noktasına geçelim.

6-Koşucu

Aramızdan bir koşucu seçmiştik işte burada bu koşucu arkadaşımızın ne yapacağını açıklayacağım. Şeçtiğimiz koşucu takım içinde en hızlı koşan olmalı tabi ki bir de cesur. Çünkü takımı için mermilerin arasına girmek zorunda kalacak.

Liderin maç esnasında belirlediği bir anda, örneğin karşı takımda flamaya en yakın oyuncuyu vurduğunuzda anda işaret vermesiyle, koşucu flamaya doğru koşar. Bu sırada herkes aynı anda  koşuyu korur. Koşucu flamayı kaldırır ve takımına zaferi getirir.

Temel Paintball taktikleri için bu yazımı okuyabilirsiniz.

Umarım En iyi Paintball Saldırı Taktiği yazım ile bir çok zafer kazanırsınız. Yakın zamanda bu yazıma uygulamalı videoda ekleyeceğim.

*Daha iyi bir paintball deneyimi için İstanbul Beylikdüzü Paintball sahamıza bekleriz.

En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! En Uygun Fiyat Tarifelerimizden yararlanın! Paintball Saha Fotoğraflarımız Paintball Saha Fotoğraflarımız!
[yukarı]
Yazar Hakkında


En İyi Paintball Saldırı Taktiği için 6 yorum
  1. Abi taktik çok iyiymiş okudum geçen denedik ve sayende kazandık. :) video bekliyoruz


[yukarı]

Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>